SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

NATUR-PACK

DCOM

Náučný chodník

Náučný chodník v obci Kocurany je ďalšou etapou informovanosti o histórii, súčasnosti, prírodných a životných podmienkach. Obec s viac ako 900 ročnou históriou v roku 2012 vydala vlastnú monografiu. Vydanie malo za cieľ zvyšovať informovanosť a hrdosť na svoje rodisko, motivovať k úcte a ochrane prírodných daností okolo seba. Vybudovanie náučného chodníka je pokračovaním v týchto aktivitách. Informačné tabule sú osadené na miestach, kde sa ľudia stretávajú, alebo kadiaľ najviac prechádzajú.

  • Stanovište č.1 – Pod Skotňou - nachádza sa pri vstupe do obce Kocurany.
  • Stanovište č. 2 – Nižovec - je umiestnené pri bytových domoch, kde trávia veľa času obyvatelia bytoviek a mamičky s deťmi.
  • Stanovište č.3 – Rybníčky - je umiestnené pri vstupe do športovo-oddychového areálu, ktorý navštevujú všetky vekové kategórie, ktoré tu môžu relaxovať v altánku s krbom, využiť detský kútik s preliezkami a vykonávať rôzne druhy športov.
  • Stanovište č.4 - Námestie - je miesto spoločných stretnutí, nielen domácich obyvateľov ale aj hostí.
  • Stanovište č. 5 – Starý cintorín - na ktorom sa vypína košatá, viac ako 300 ročná lipa.

Stanovištia č. 1,3 a 4 sú jednostranné a stanovištia č.2 a 5 sú obojstranné. Orientáciu po náučnom chodníku zabezpečujú smerové tabule, ktoré dávajú informáciu o smere k ďalšiemu stanovišťu s uvedením vzdialenosti.

Náučný chodník obce Kocurany bol odovzdaný do užívania jej návštevníkom dňa 17.10.2015 aj s výkladom k jednotlivým textom. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili občania obce a aj priatelia z družobnej obce Lukoveček (ČR).

O náučnom chodníku v Kocuranoch bola spracovaná reportáž, ktorú si môžete pozrieť TU.

Náhľad cez mapy TU.