Náučný chodník

Náučný chodník v obci Kocurany je ďalšou etapou informovanosti o histórii, súčasnosti, prírodných a životných podmienkach. Obec s viac ako 900 ročnou históriou v roku 2012 vydala vlastnú monografiu. Vydanie malo za cieľ zvyšovať informovanosť a hrdosť na svoje rodisko, motivovať k úcte a ochrane prírodných daností okolo seba. Vybudovanie náučného chodníka je pokračovaním v týchto aktivitách. Informačné tabule sú osadené na miestach, kde sa ľudia stretávajú, alebo kadiaľ najviac prechádzajú.

Stanovište č.1 – Pod Skotňou - nachádza sa pri vstupe do obce Kocurany.

Stanovište č. 2 – Nižovec - je umiestnené pri bytových domoch, kde trávia veľa času obyvatelia bytoviek a mamičky s deťmi.

Stanovište č.3 – Rybníčky - je umiestnené pri vstupe do športovo-oddychového areálu, ktorý navštevujú všetky vekové kategórie, ktoré tu môžu relaxovať v altánku s krbom, využiť detský kútik s preliezkami a vykonávať rôzne druhy športov.

Stanovište č.4 - Námestie - je miesto spoločných stretnutí, nielen domácich obyvateľov ale aj hostí.

Stanovište č. 5 – Starý cintorín - na ktorom sa vypína košatá, viac ako 300 ročná lipa.

Stanovištia č. 1,3 a 4 sú jednostranné a stanovištia č.2 a 5 sú obojstranné. Orientáciu po náučnom chodníku zabezpečujú smerové tabule, ktoré dávajú informáciu o smere k ďalšiemu stanovišťu s uvedením vzdialenosti.

Náučný chodník obce Kocurany bol odovzdaný do užívania jej návštevníkom dňa 17.10.2015 aj s výkladom k jednotlivým textom. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili občania obce a aj priatelia z družobnej obce Lukoveček (ČR).

O náučnom chodníku v Kocuranoch bola spracovaná reportáž, ktorú si môžete pozrieť TU.

Náhľad cez mapy TU.

Náučný chodník
Náučný chodník
Náučný chodník
Náučný chodník
Náučný chodník
Náučný chodník
Náučný chodník

DCOM

DCOM

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30 - 15:00
Utorok: 07:30 - 15:00
Streda: 07:30 - 18:00
Štvrtok: 07:30 - 15:00
Piatok: 07:30 - 13:00

Fotogaléria

natur pack

Kalendár